Oznámení

NOVINKY

14.11.2016 – Podzimní úklid
thumb logo ZF FINALVážení přátelé,
s blížícím se koncem kalendářního roku přichází období podzimního úklidu. Zbavte se tedy bezplatně svého firemního elektroodpadu a baterií, případně si nechte přímo z domova odvézt zdarma vysloužilé spotřebiče pomocí projektu Buď líný. Realizujeme bezplatný odvoz veškerých elektrozařízení, která fungovala na elektrický proud nebo baterie včetně ekologické likvidace.

01.09.2016 – Edukačně - sportovní den v Zoo Praha
thumb uv-foto-edu-v zooVe spolupráci s unikátním serverem Flatstore.cz, který nabízí přehlednou nabídku pražských novostaveb jsme pro vás v neděli 28.8.2016 připravili v Zoo Praha stanoviště plné her a vzdělávacích aktivit zaměřených na problematiku recyklace elektroodpadu a baterií. Více informací zde.
 
 
 
29.08.2016 – Sběrová akce s TS Bohemia
thumb TS BohemiaVe dnech 29.8.2016 až 30.9.2016 bude s naším klientem TS Bohemia probíhat sběrová akce – ELEKTRO DOTACE Během této doby se můžete zbavit vysloužilého elektrozařízení a baterií prostřednictvím našich služeb re:BALÍK a Buď líný. V objednávkách musí být vždy uvedeno heslo: TSBOHEMIA. Za každou objednávku obdržíte od TS BOHEMIA unikátní slevové kódy, které lze využít při nákupu v jejich e-shopu. Pozor: slevy nelze sčítat! 
Pospěšte si, akce je časově omezena!
 
08.08.2016 – Environmentální vzdělávání a workshop Trash Made v TPCA
thumb TPCA-uvodni foto23.7.2016 se na Kmochově ostrově v Kolíně uskutečnil festival, který uspořádala naše Zelená firma - automobilka Toyota Peugeot Citroën Automobile Czech s.r.o. ve spolupráci s městem Kolín. Do programu byly mimo jiné zařazeny environmentální aktivity. Více informací zde.
 
 

07.07.2016 – Cena Ď za projekt „Pomáháme gorilám“
cenad
Na Nové scéně Národního divadla proběhl 24.6.2016 již 16. ročník předávání Cen Ď, českých cen určeným mecenášům a dobrodincům v oblasti kultury, charity, vědy, vzdělávání a morálních hodnot v ČR. Společnost REMA Systém obdržela Cenu Ď pro mecenáše českých zoologických zahrad za projekt  „Přineste starý mobil – podpořte strážce pralesa". Cílem projektu je ochrana goril nížinných. Tito afričtí lidoopi jsou totiž ohrožováni těžbou tantalu, který je v hojné míře využíván k výrobě miniaturních kondenzátorů, používaných při výrobě mobilních telefonů, ale i v dalších elektronických zařízeních. Za ocenění moc děkujeme. 
 
16.06.2016 – Nová služba pro občany „RE:BALÍK“
thumb rebalikVe spolupráci s Českou poštou, s.p. jsme pro Vás připravili novou službu pro odeslání nepotřebných elektrospotřebičů a baterií z domácností. Služba je zdarma a funguje v rámci celé ČR a ze všech poboček České pošty. Prostřednictvím balíku vyplaceného adresátem můžete odeslat veškeré elektrospotřebiče do hmotnosti 20 kg/balík. Více informací naleznete zde. 
 
 
13.06.2016 – Family day ve společnosti Denso
thumb uv densoV sobotu 11.6.2016 jsme se zúčastnili rodinného dne pro zaměstnance Zelené firmyDENSO MANUFACTURING CZECH s.r.o. Součástí bohatého programu byl sběr vysloužilých elektrozařízení a děti si mohly prověřit své znalosti ve třídění pomocí kvízů a rébusů na téma recyklace elektroodpadu a baterií. Děkujeme za příjemně strávené odpoledne.  
10.06.2016 – Opravárna a REMA na akci „Mikroklima“
thumb uv-opravarna2. června 2016 proběhl v Parku Přátelství na Proseku již desátý ročník tradiční akce Prahy 9 zaměřené na ochranu životního prostředí a bezpečnou a šetrnou dopravu s názvem Mikroklima 2016. Dopoledne bylo určeno především pro školáky, odpoledne pak pro širokou veřejnost. Po celý den bylo možné seznámit se s různými společnostmi a organizacemi. V Opravárně jste si mohli nechat opravit nefunkční přístroje a do stánku REMA pak přinést vysloužilá elektrozařízení k ekologické likvidaci. Pro děti byly také připraveny soutěže a kvízy týkající se problematiky třídění elektroodpadu a baterií.
08.06.2016 – Festival „Vyžlovské léto“
thumb PlakatV sobotu 4.6.2016 se na koupališti Vyžlovka uskutečnil festival „Vyžlovské léto“. Součástí bohatého programu byl sběr nefunkčních elektrozařízení a také ekologický workshopTrash Made, kde si mohli návštěvníci vyzkoušet vlastnoruční výrobu originálních předmětů z připravených částí elektroodpadu. Děkujeme za hezké odpoledne. Více informací zde.
 
 
01.06.2016 – Pozvánka na desátý ročník akce „Mikroklima“
thumb letak mikroklima2. června 2016 proběhne v době od 9.00 do 18.00 hod v Parku Přátelství na Proseku již desátý ročník tradiční akce Prahy 9 zaměřené na ochranu životního prostředí a bezpečnou a šetrnou dopravu s názvem Mikroklima 2016.
Dopoledne je určené především pro školáky, odpoledne pak pro širokou veřejnost. Po celý den bude možné seznámit se s různými společnostmi a organizacemi včetně Opravárny, kde budou opraváři opravovat před dětmi a lidmi přístroje a REMY, kde budou pro děti připraveny soutěže a kvízy týkající se problematiky třídění elektroodpadu a baterií. Zároveň budete moci přinést vysloužilá elektrozařízení k opravě či ekologické likvidaci. Těšíme se na Vaši návštěvu!
 
27.04.2016 – Den Země na sídlišti Písnice
thumb PisniceOsvětová akce ke Dni Země pro veřejnost na téma „Zdravé potraviny… a co třeba luštěniny?“ se uskutečnila 25. 4. 2016 na sídlišti Písnice. Děti základních a mateřských škol se ve stánku REMA Systém a REMA Battery mohly soutěžní formou dozvědět o důležitosti recyklace elektroodpadu a baterií. Děkujeme všem za účast a příjemné odpoledne.
 
 
11.04.2016 – Ukliďme svět, ukliďme Česko 2016
thumb USUC logo inverseZapojte se do chystané úklidové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko! Největší dobrovolnická akce v České republice se uskuteční především v sobotu 16. dubna 2016, uklízí se však i v jiných termínech. Akce sdružuje všechny, kterým záleží na přírodě a jejich okolí. Máte chuť a elán přidat ruku k dílu a přičinit se o čistší a krásnější Česko? Letos se bude uklízet na více než 1700 místech po celé republice, přičemž v tuto chvíli již úspěšně proběhlo na 160 tzv. "předskokanských úklidů" a další se budou konat i v průběhu celého roku. Více informací nejdete zde.
 
31.03.2016 – Informace pro klienty - vykazování ve 2Q/2016
paragraf copyVážení klienti, rádi bychom Vám připomněli informaci o změně ceníku skupiny 3 elektrozařízení "IT a telekomunikační zařízení" platné od 1. dubna 2016, tzn., ve vykazování uplatníte poprvé za vykazované období 2Q 2016. Ostatní skupiny zůstávají beze změny.
Dále bychom Vám rádi poskytli podrobnější informace k vykazování tonerových/inkoustových kazet s elektrickými částmi dle hmotnosti bez náplně v následujících čtvrtletích, ve vykazování uplatníte také poprvé za období 2Q 2016. K nahlédnutí zde.
 
16.03.2016 – Jarní úklid elektroodpadu a baterií
thumb Jarni uklidBlíží se první jarní den a my bychom Vám při této příležitosti rádi nabídli „JARNÍ ÚKLID ELEKTROODPADU A BATERIÍ“, který jsme schopni zajistit individuálně firmám, veřejným institucím, obcím, školám, ale i fyzickým osobám přímo z domácností v rámci projektu Buď líný.

Výhody spolupráce s námi:
 
·  odvoz a ekologická likvidace zdarma
·  potvrzení o ekologické likvidaci
·  soulad s legislativou odpadového hospodářství - režim zpětného odběru výrobku (nejedná se o odpad)
·  spolupráce na základě individuálních potřeb
·  možnost spolupráce bez smluvního vztahu
 
Objednávku pro svoz můžete založit ZDE.

29.02.2016 – Změna ceníku skupiny 3 elektrozařízení „IT a telekomunikační zařízení“ platná od 1. 4. 2016
paragraf copyVážení klienti, 
rádi bychom vás informovali o změně ceníku skupiny 3 elektrozařízení „IT a telekomunikační zařízení“ platné od 1. dubna 2016, tzn. ve vykazování uplatníte nový ceník poprvé za vykazované období 2Q 2016. Ostatní skupiny zůstávají beze změny.
 
Konkrétně se jedná o:
·         změnu popisu u položky 3.1.1 – Počítačové skříně se zdrojem el. energie
·         vznik nových ceníkových položek  – Interní/externí zdroje el. energie (3.1.3) a Tonerové/inkoustové kazety s elektronickou částí (3.4.5 – 3.4.7)
 
Nový ceník se zvýrazněnými změnami naleznete zde. Soubor všech ceníků platných od 1. 4. 2016 je ke stažení zde.
 
25.01.2016 – Vyhlášení soutěže z prosincového vydání „REMA NEWS“
thumb uvodni foto uklid
Děkujeme všem, kteří se zúčastnili soutěže v prosincovém vydání „REMA NEWS“ a poslali nám reklamní slogan se zapojením slov REMA nebo REMA Systém. Tři výherci obdrží láhev výborného kabinetního bílého vína a designovou zátku z kolekce Trash Made.
 
Vylosováni byli: 
 
Lenka Petriláková, společnost Česká správa sociálního zabezpečení se sloganem: „Recykluj... a s REMOU lepší svět podporuj!“
 
Ladislav Černý, jako soukromá osoba využívající projekt pro občany „Buď líný“ se sloganem: „REMA Systém Váš průvodce čistým světem...“
 
Ing. Jana Nehybová, společnost A.P.E. s.r.o. se sloganem: „REMA s recyklací problém nemá...“
 
Všem vylosovaným gratulujeme!
  
05.01.2016 – Rádi Vám pomůžeme s povánočním úklidem
thumb uvodni foto uklidPo Vánocích, kdy lidé dostávají nová elektrozařízení, skončí v popelnicích mnoho starých mixérů, fénů či počítačových klávesnic. Staré elektrospotřebiče a baterie však do směsného odpadu rozhodně nepatří. Obsahují totiž kovy, plasty a jiné cenné suroviny, které jdou díky recyklaci znovu použít, využijte některý z našich Zelených projektů, který je určen pro obce, firmy, ale i školy.
Pokud se potřebujete zbavit objemnějšího zařízení, jako je lednička či pračka, zkuste využít bezplatné služby odvozu vysloužilého elektra. Stačí mít doma alespoň 25 kilogramů elektrospotřebičů, čemuž například přibližně odpovídá váha jednoho mrazáku či jedné staré televize, a udělat v rámci projektu Buď líný rychlou objednávku na internetu či po telefonu. Kompletní možnosti svozu baterií a elektrozařízení naleznete zde.
 
22.12.2015 PF 2016 
thumb REMA PF 2016Vážení zákazníci, rádi bychom Vás informovali o plánované celozávodní dovolené, která se uskuteční od 23.12.2015 do 3.1.2016. Hodně pohody a klidu o svátcích vánočních a šťastný vstup do nového roku přeje REMA.

 
 
17.12.2015 – Nové vydání „REMA NEWS“
thumb uv foto-newsV novém čísle se dozvíte spoustu zajímavých informací o recyklaci elektrozařízení, baterií a solárních panelů. O novinky v projektech se s Vámi ráda podělí naše jednotlivá oddělení, která pro vás „REMA NEWS“ připravila. Prosincové vydání najdete zde. Přejeme příjemné čtení!

 
 
11.11.2015 Zákon č. 223/2015 Sb., kterým se mění zákon č. 185/2001 Sb., o odpadech
paragrafVážení výrobci a dovozci elektrozařízení a přenosných baterií a akumulátorů,
rádi bychom Vás upozornili na zákon č. 223/2015 Sb., který mění zákon č. 185/2001 Sb., o odpadech a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 169/2013 Sb., kterým se mění zákon č. 185/2001 Sb., o odpadech a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů.
S účinností od 1. 10. 2015 již není možno uvádět na trh nebo do oběhu knoflíkové články, které obsahují více než 0,0005 % hmotnostních rtuti, bez ohledu na to, zda jsou či nejsou zabudované do elektrozařízení nebo do jiných výrobků. Byla zrušena do té doby pro ně platná výjimka, která byla uvedena v § 31a odst. 1 písm. a) pro ty případy, kdy obsah rtuti nepřesahoval 2 % hmotnostní. Znění celého předpisu naleznete zde.
Pro Vaši snadnější orientaci uvádíme, že Vás - klientů REMA - se dotýkají zejména změny uvedené v bodech 26., 27., 28., 29., 30. a 34. tohoto dokumentu. Bod 27. týkající se § 31a odst. 2 nabývá účinností až dnem 1.1.2017. 

29.10.2015 – Šestý závod Mistrovství České republiky 2015 v RC Rally 1:10 elektro
thumb 40-rc-rally-zs-praha-petrovice-sPoslední závod letošního roku je úspěšně za námi. 17.10.2015 se u ZŠ Petrovice v Praze sešlo celkem 40 závodníků z celého Česka. Díky nočním vydatným dešťům byly tratě ráno velmi podmáčené a kluzké tratě začaly po obědě osychat, což vyhovovalo především Honzovi Brichovi. Honza se po celý závod držel okolo 6. místa a Filip Strahal okupoval druhou desítku startovního pole. Petr Strahal se závodu bohužel nemohl zúčastnit, jelikož ho v týdnu potkalo nachlazení, které mu bohužel nepovolilo odstartovat do závodu. V poslední rychlostní zkoušce se Honza propadl i tak na krásné 7. místo a Filip si udržel 16 pozici. Nyní už náš tým čeká vyhlášení výsledků při Setkání mistrů v Sosnové, ze kterého se můžete těšit na report, nebo Vás rádi přivítáme přímo na této velkolepé akci, která se koná 21-22. listopadu.
16.10.2015 – Pozvánka na Designblok'15
thumb vizual db2015Trash Made se letos již po šesté zúčastní největší výstavy designu a módy ve střední Evropě -  Designbloku. Na této mezinárodní přehlídce bude od 22. do 27. 10. 2015 představena nová kolekce designových výrobků z vysloužilých elektrozařízení, tentokrát zaměřena na užitý design. Openstudio, kde naši prezentaci najdete, bude umístěno v pravém křídle secesní budovy Průmyslového paláce. Těšíme se na Vaši návštěvu!
09.10.2015 Seminář nejen pro Zelené firmy
thumb REMA color basicDne 10. 11. 2015 v Toulcově dvoře v Praze proběhne již 6. ročník „Semináře nejen pro Zelenou firmu“. Připravujeme 8 přednášek, které bude propojovat téma: Zpětný odběr jako nástroj oběhového hospodářství. Přihlaste se na seminář ZDE.
 
 
 
25.09.2015 - Ve Sbírce zákonů ČR vyšla pod č. 212/2015 Sb., novela vyhlášky, kterou se mění vyhláška č. 170/2010 Sb., o bateriích a akumulátorech a o změně vyhlášky č. 383/2001 Sb., o podrobnostech nakládání s odpady, ve znění pozdějších předpisů
paragrafTato vyhláška nabývá účinnosti dnem 1. ledna 2016 a nahrazuje přílohu č. 3 vyhlášky č. 383/2001 Sb. Dochází v ní k rozšíření poskytovaných údajů o bateriích a akumulátorech uváděných na trh a zpětně odebraných nebo odděleně sebraných bateriích a akumulátorech.
Dále jsou v ní rozšířeny obsahové náležitosti přehledu hospodaření s prostředky určenými na finanční zajištění plnění povinností výrobců baterií a akumulátorů ze strany provozovatele kolektivního systému.
Výše uvedená novelizace nemá přímý vliv na standardní činnosti Vás klientů REMA Battery. Veškeré změny vyplývající z těchto změn budou zapracovány do roční zprávy, přičemž nadále postačují informace, které nám jako naši klienti reportujete.
Novela je dostupná ZDE.

18.09.2015 – Pátý závod Mistrovství České republiky 2015 v RC Rally 1:10 elektro
thumb 41-rc-rally-tremosna-sV Třemošné u Plzně se konal historicky první závod MČR, kde bojovali o titul Mistra ČR jezdci s pohonem jedné nápravy na nezpevněném povrchu. Závod se uskutečnil 5.9.2015 a na start se postavilo 28 závodníků. Na 9. místě se umístil Filip a na 16. místě Petr, kteří měli pohon přední nápravy. Honza se umístil mezi jezdci s poháněnou zadní nápravou na 6. místě.
Tento závod nepatřil nikdy mezi naše oblíbené, ale atmosféru a průběh celé soutěže jsme si užili a nyní již vyhlížíme závod u Základní Školy Petrovice v Praze, Tato trať patří mezi naše nejoblíbenější a rádi Vás všechny přivítáme 17.10.2015 právě zde.
20.8.2015 – Čtvrtý závod Mistrovství České republiky 2015 v RC Rally 1:10 elektro
thumb 39-michelin-rally-sJiž na čtvrtý závod letošní sezony jsme se podívali 15.8.2015 do Hvozdné nedaleko Zlína. Přivítalo nás krásné počasí s velkým množstvím místních fanoušků a v neposlední řadě 36 závodníků bojujících o příčky nejvyšší. Úvodní rychlostní zkoušky se nedařily Honzovi, ale ke konci závodu zabral a v krásných lesních úsecích, které se klikatily nad propastí vybojoval solidní 8. místo. Filip bojoval ve středu startovního pole a dojel si pro 17. místo. V týmech jsme se umístili na 5. místě a tuto příčku si tak do posledního závodu upevnili. Honza si do posledního závodu 4wd veze 7. příčku průběžně s nadějí postoupit až na 5. příčku! To vše se dozvíme již 17.10 v Praze u ZŠ Petrovice.
10.08.2015 – Třetí závod Mistrovství České republiky 2015 v RC Rally 1:10 elektro
thumb uv foto RC Rally 2015 3Třetím závodem v tradiční oblíbené lokalitě hřiště Sokola Vyškov pokračoval dne 18.7.2015 letošní šampionát MČR RC Rally. Ve Vidově u Českých Budějovic se na startu sešlo rovných 40 závodníků, kteří za úmorného vedra absolvovali 8 rychlostních zkoušek. Náš reprezentant Honza Brich se umístil na 5. místě. Filip Strahal se po vyrovnaném výkonu umístil na 15. příčce a Petr Strahal na 26. příčce. V týmech jsme se celkově umístili na 5. místě ze 13.
17.07.2015 – Environmentální vzdělávání a workshop Trash Made v TPCA
thumb uv foto TPCA 201511.7.2015 se na Kmochově ostrově v Kolíně uskutečnil festival, který uspořádala naše Zelená firma - automobilka Toyota Peugeot Citroën Automobile Czech s.r.o. ve spolupráci s městem Kolín. Do programu byly mimo jiné zařazeny environmentální aktivity.
REMA si připravila soutěž ve třídění odpadu a také workshop v rámci projektu Trash Made, kde si více než 5 000 návštěvníků mohlo vyzkoušet vlastnoruční výrobu originálních předmětů z připravených částí elektroodpadu. Děti si mohly prověřit své znalosti v třídění a připraveny byly také kvízy a rébusy na téma recyklace elektroodpadu a baterií. Děkujeme za hezky strávené odpoledne.
26.06.2015 – Běh pro gorily
thumb uvodni foto Beh2015V sobotu 20.6.2015 se konal již 6. ročník fantastické akce Běh pro gorily. Letos jste se mohli těšit opět na novou trasu, doprovodný program, zajímavé ceny a skvělou atmosféru.
Běh pro gorily je charitativní akce, která je zaměřena na podporu goril ve volné přírodě. Tato akce má ve světě tradici již od roku 2003.
Startovalo se z Hradčanského náměstí, kde jste se také mohli zapojit do dlouhodobého projektu Zoo Praha a společnosti REMA Systém, a.s. nazvaného "Přineste starý mobil – podpořte strážce pralesa" vhozením starého mobilního telefonu do speciálního tubusu. Za každý vysloužilý mobilní telefon odevzdaný u stánku společnosti REMA Systém získá pražská zoologická zahrada 10 korun. Peníze se použijí na pořízení vybavení pro strážce biosférické rezervace Dja v Kamerunu.
15.6.2015 – Vyhlášení výsledků soutěže v rámci projektu Zelená škola
thumb obrazek k souteziDěkujeme všem, kteří se zapojili do soutěže „Zelená škola – nejlepší sběrač“. Cílem soutěžících bylo v termínu od 22.4. do 31.5.2015 vysbírat co nejvíce vysloužilých elektrozařízení a baterií. Pro druhé a třetí místo jsme připravili voucher v hodnotě 5 000 Kč a 3 000 Kč na nákup elektroniky a první místo obdrží 10 ks tabletů, které věnovala do soutěže společnost Vodafone Czech Republic a.s.

1.    místo: Základní škola a Mateřská škola Dobrá Voda u Českých Budějovic
2.    místo: Základní škola speciální Diakonie ČCE Ostrava
3.    místo: Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Sušice, U Kapličky 761

Celkem se podařilo všem zúčastněným školám vysbírat více než dvě tuny vysloužilých elektrozařízení a baterií. Výhercům gratulujeme!

25.05.2015 - Druhý závod Mistrovství České republiky 2015 v RC Rally 1:10 elektro
thumb uv foto RC Rally 2015 2Druhý závod letošní sezony se konal 16. 5. 2015 ve Smržovce nedaleko Jablonce nad Nisou. Náš tým byl na startu samozřejmě v plné sestavě. Na startu se sešlo celkem 40 závodníků, což slibovalo velmi zajímavé boje. Náš tým nedokázal zachytit v první polovině závodu rytmus a dobré obutí automobilů a bojoval především ve druhé desítce.
Honzovi Brichovi se poté podařilo vyladit automobil a dokázal poskočit na 12. místo. Filip Strahal skončil na 26. místě po třech technických problémech, kdy na trati nechal přibližně 2 minuty. Těšíme se na další závod ve Vyškově.
07.05.2015 - Svoz elektroodpadu a baterií v městské části Praha 17 - Řepy
thumb Plakat na sberovou akci pro mestskou cast Praha 17 RepyMěstská část Praha 17 a REMA Systém připravili pro občany svoz elektroodpadu a baterií v rámci projektu Buď líný. Občané mohou v termínu 11. 5. – 22. 5. 2015 objednávat zdarma odvoz vysloužilých zařízení přímo z domácností. V rámci objednávky bude dle individuální domluvy vybrán termín samotného svozu. K založení objednávky postačí pouze 25 kg, což odpovídá například jedné televizi.
 
04.05.2015 - První závod Mistrovství České republiky 2015 v RC Rally 1:10 elektro
thumb uv foto RC Rally 15 118. 4. 2015 se uskutečnil první závod letošní sezóny modelů autíček ve městě Vidov u Českých Budějovic. Na startu se objevilo celkem 40 závodníků, mezi kterými nechyběli ani Honza Brich a Filip a Petr Strahalovi – zástupci REMA. Jejich HFP LOUDA Rally Team vybojoval páté místo. První závod sezóny se tak opět vydařil. Děkujeme všem za účast.
28.04.2015 – Upozornění na změnu adresy
thumb Mapa East BuildingVážení zákazníci, dovolujeme si Vás informovat o změně adresy provozovny společnosti REMA na novou adresu (také pro účely doručovací), a to Antala Staška 510/38, Praha 4, 140 00 – administrativní budova East Building. Vstup do budovy je přes recepci B z ulice Pecharova, 4. patro. Podrobnou mapu naleznete zde.
 
 
20.04.2015 – Soutěž „Zelená škola – Nejlepší sběrač“
thumb obrazek k souteziVe spolupráci se společností Vodafone Czech Republic a.s. jsme pro Vás připravili soutěž v rámci projektu Zelená škola o hodnotné ceny, která odstartuje na Den Zemědne 22. 4. 2015. Cílem soutěžících pak bude v termínu od 22.4. do 31.5.2015 vysbírat co nejvíce vysloužilých elektrozařízení a baterií, minimálně však 25 kg.  Pro první tři „nejlepší sběrače“ jsme připravili ceny v podobě tabletů a voucherů na nákup elektroniky. Registrovat se můžete zde. Přejeme hodně štěstí!
 
15.04.2015 - Upozornění
thumb VykricnikVážení zákazníci a klienti,
dovolujeme si Vás informovat o plánované odstávce našeho prostředí informačních systémů (portál objednávek svozů včetně portálu výkaznictví dovozců a výrobců), která proběhne v termínu od pátku 17. 4. 2015, 12:00 hodin do neděle 19. 4. 2015, 24:00 hodin.
V tomto období nebude bohužel možné zakládat objednávky svozů ani podávat čtvrtletní výkazy za uvedená elektrozařízení a baterie na trh v České republice. Za způsobené komplikace se omlouváme.

Děkujeme za pochopení.
 
13.04.2015 - Zapojte se do akce Ukliďme Česko!
thumb uv foto uklidme CeskoDen "D" letošního ročníku Ukliďme Česko se kvapem blíží a v mapě úklidů už máme zaregistrovaných přes 800 úklidových akcí. Vyberte si z nich na http://www.uklidmecesko.cz/map/ tu svou a pojďte s námi v sobotu 18.4.2015 uklidit Česko!

 
 
20. 3. 2015 -  Jarní úklid- 1. jarní den
thumb P1050219První jarní den je mezi námi a dovolujeme si Vám nabídnout JARNÍ ÚKLID ELEKTROODPADU A BATERIÍ, který jsme schopni zajistit individuálně firmám, veřejným institucím, obcím, školám, ale i fyzickým osobám přímo z domácností – v rámci projektu Buď líný.
Pamatujte na výhody naši spolupráce:
* odvoz a ekologická likvidace zdarma
* potvrzení o ekologické likvidaci
* soulad s legislativou odpadového hospodářství - režim zpětného odběru výrobku (nejedná se o odpad)
* spolupráce na základě individuálních potřeb
* možnost spolupráce bez smluvního vztahu

Objednávejte ZDE.
24.02.2015 – RC Rally – sezóna 2015
thumb mcrrcrally logoSpolečný projekt HFP LOUDA Rally Team a REMA Battery, který vznikl již v roce 2012 bude pokračovat i letos. Závodníci a zároveň modeláři autíček poháněných na elektromotory v měřítku 1:10 se pravidelně účastní Mistrovství České Republiky. Na všech závodech MČR RC Rally je vždy připraveno sběrné místo na baterie a na vybrané závody je možno přinést také drobná vysloužilá elektrozařízení, která tak budou ekologicky zlikvidována. Jednotlivé závody na sezónu 2015 najdete zde.

10.02.2015 – Zpětný odběr nerovná se odpad
thumb znackaRádi bychom Vás informovali o uzavírání evidencí nejen za oblast firemního odpadového hospodářství. Upozorňujeme, že všechna elektrozařízení a baterie, která nám byla odevzdána v rámci zpětného odběru zařízení nesmějí být evidována ve vašich průběžných evidencích o odpadech a způsobech nakládání s nimi. Jedná se o zpětně odebrané výrobky, jejichž průběžnou evidenci o odpadech tak nevedete a pro účel případných kontrol slouží vystavované Potvrzení o ekologické likvidaci jako průkazný doklad o likvidaci.

02.02.2015 – Projekt Opra(ka)várna také v Brně
thumb UV FOTO OPRAVARNAV sobotu 7.2.2015 proběhne v brněnském areálu Industra již druhá opravářská akce v rámci projektu Opravárna. Rozsah opravářů bude rozšířen o brousiče nožů a také švadlenu. Kromě toho, že můžete přinést na opravu svůj rozbitý výrobek, budou na akci připraveny také workshopy, dílny, přednášky a na plátně budou promítány instruktážní videa. Pokud výrobek na místě opravit nepůjde, například budou chybět náhradní díly, oba si vymění kontakty a domluví se na jindy. Pro neopravitelnou elektroniku bude na místě připraven kontejner REMA Systém, kam bude možné nefunkční elektrozařízení a baterie zdarma odevzdat k recyklaci. Více informací zde.

21.01.2015 - Trash Made již druhým rokem partnerem festivalu Spectaculare
thumb festival Spectaculare 2015Dnešním tanečním představením umělkyně Lindy Kapetanea odstartuje experimentální festival Spectaculare, který je zaměřený na propojení hudby, vizuálního a fotografického umění, ale také filmu.  Druhý ročník se uskuteční od 21.1. do 6.2.2015 ve velmi zajímavých a netradičních lokacích jako například Chrám u Salvátora či Hvězdárně a planetáriu hl. m. Prahy. Prezentaci šperků z elektroodpadu Trash Made si pak bude možné prohlédnout v Centru současného umění DOX nebo Paláci Akropolis.

05.01.2015 – Povánoční úklid může odstartovat
thumb P1050219Nevíte kam po Vánocích s vysloužilými bateriemi či elektrospotřebiči? Přímo z domácností a zdarma Vám vše odvezeme díky projektu Buď líný. Nebo můžete využít některý z našich Zelených projektů, který je určen pro obce, firmy, ale i školy.

 
 
17.12.2014 – PF 2015
thumb REMA PF 2015-p1Vážení zákazníci,
REMA Battery bude od 22. 12. 2014 do 2. 1. 2015 mimo provoz.
Budeme se těšit na spolupráci v novém roce.
 
 
09.12.2014 - Právě vyšel nový „REMA Zpravodaj“
thumb ZpravodajV novém čísle se dozvíte spoustu zajímavých informací o recyklaci elektrozařízení, baterií a solárních panelů. O novinky v projektech se s Vámi ráda podělí naše jednotlivá oddělení, která pro vás „REMA Zpravodaj“ připravila. Prosincové vydání najdete zde. Přejeme příjemné čtení!
 
 
 
26.11.2014 - Prague Design Week
thumb uv.foto.Prague design weekOd 3. do 9. listopadu 2014 proběhla první přehlídku českého a zahraničního designu v Praze s názvem Prague Design Week. Měla odlišný koncept, než jaký z českého prostředí zatím znáte, představila především kreativitu a tvůrčí proces designu. V rámci projektu Trash Made jsme v místnosti číslo 321 představili nové šperky a bytové doplňky ze slaboproudých drátů. V rámci pořádaného workshopu se mohli tvůrčích činností chopit také návštěvníci. Děkujeme za krásný týden.
 
19.11.2014 – Slavnostní vyhlášení sezóny RC RALLY 2014
thumb 35-slavnostni-vyhlaseni-sSrdečně vás zveme na slavnostní vyhlášení Mistrovství České republiky RC Rally elektro 1:10. Setkání mistrů se uskuteční na autodromu v Sosnové u České Lípy v sobotu 22.11.2014. Od 18:00 hodin proběhne vyhlášení výsledků sezony 4WD i 2WD včetně předání cen. Více informací najdete zde.

 
18.11.2014 - Svoz elektroodpadu a baterií v městské části Praha 10
thumb Plakat na sberovou akci pro Prahu 10Městská část Praha 10
a REMA Systém připravili na základě loňské úspěšné akce pro občany svoz elektroodpadu a baterií v rámci projektu Buď líný. Občané mohou v termínu 18. 11. – 24. 11. 2014 objednávat zdarma odvoz vysloužilých zařízení přímo z domácností. V rámci objednávky bude dle individuální domluvy vybrán termín samotného svozu. K založení objednávky postačí pouze 25 kg, což odpovídá například jedné televizi.

12.11.2014 – Projekt Opravárna
thumb UV FOTO OPRAVARNAV sobotu 8. listopadu proběhla historicky první akce v rámci projektu Opravárna. Akce se zúčastnilo přes 200 návštěvníků, převážně seniorů, ale odpoledne přišli i mladší. Podařilo se opravit až 70 procent rozbitých výrobků.  Pro neopravitelnou elektroniku byl na místě připraven kontejner REMA Systém, a nefunkční elektrozařízení a baterie byly po skončení akce odvezeny k recyklaci. Více informací zde.
04.11.2014 - Opra(ka)várna
thumb OpravarnaV sobotu 8. listopadu od 10 do 17 se bude v rámci projektu Opravárna v prostoru Zdrojovny pořádat historicky první Repair Café v Česku. Jde o obdobu akce známé z mnoha světových zemí. Na místě se sejdou opraváři všeho možného, sedí u stolu u kávy či čaje a přijímají zákazníky. Ti jim nosí po celý den své rozbité výrobky, opraváři je opraví a inkasují domluvené peníze. Pokud výrobek na místě opravit nelze, například chybí náhradní díly, oba si vymění kontakty a domluví se na jindy. Pro neopravitelnou elektroniku bude na místě připraven kontejner REMA Systém, kam bude možné nefunkční elektrozařízení a baterie zdarma odevzdat k recyklaci. Více informací zde.
 
15.10.2014 – Novelizace zákona o odpadech
paragrafVážení klienti,
dne 1. 10. 2014 nabyla účinnosti novela zákona č. 185/2001 Sb., o odpadech, která transponuje směrnici Evropského parlamentu a Rady z roku 2012 o odpadních elektrických a elektronických zařízení (OEEZ).
Novela zákona vyšla pod číslem 184/2014 Sb., viz zde.

Prováděcím právním předpisem k výše uvedené novele zákona o odpadech se stala novela vyhlášky č. 352/2005 Sb., o nakládání s elektrozařízeními a elektroodpady, která vyšla pod číslem č. 200/2014 Sb. a nabyla účinnosti dne 01. 10. 2014, viz zde.

Přehled některých důležitých změn:

* Nové definice pojmů výrobce, poslední prodejce a nově vzniklý institut "pověřený zástupce" (§ 37g písm. e, § 37g písm. o, 37q)

* Výrobce může při prodeji nového elektrozařízení uvádět recyklační poplatky odděleně (§ 37n odst. 4 / §37o odst. 2)

* Snížení administrativní zátěže při zápisu, změnách nebo vyřazení ze Seznamu výrobců (§ 37i)

* Zrušení monopolů pro financování historických elektrozařízení

* Změna v podskupinách a skupinách elektrozařízení – zásadní změny jsou platné od 14. srpna 2018, kdy se zcela mění do té doby platné rozdělení skupin (příloha č. 7 zákona o odpadech) a podskupin elektrozařízení (příloha č. 1 vyhlášky 352/2005 Sb.)

* Změny v zápisu do Seznamu výrobců elektrozařízení – platnost dosavadních zápisů trvá, nově je však pro výrobce povinností doplnit údaje pro úplnost zápisu v Seznamu výrobců elektrozařízení (§ 37i odst. 3 písm. f a g)

* Povinnost výrobce, resp. kolektivního systému - vést s platností od 1. 1. 2015 evidenci toku zpětně odebraných elektrozařízení a odděleně sebraného elektroodpadu od místa zpětného odběru nebo místa odděleného sběru až po zpracování, využití a odstranění elektroodpadu (§ 37h odst. 3)

* Povinnost výrobce, resp. kolektivního systému - navýšení kvót sběru odpadních elektrozařízení (§ 37m odst. 3)

* Vznik "Registru míst zpětného odběru" – měl by být dostupný od května 2015 na webových stránkách MŽP (§ 37s)
 
 
30.09.2014 – Soutěž se Zoo Praha „Staň se strážcem pralesa“ – pravidla a pokyny pro 3. Etapu
thumb STRAZCE-200x196Druhá etapa již skončila. Individuální ceny byly rozdány, pro započítání bodů do celoročního finále je nutné, aby týmy z 1. etapy poslaly seznam přezdívek, pod kterými jejich členové o prázdninách soutěžili na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Více informací zde.

 
 
30.09.2014 – Podzimní Dyzajn Márket
thumb uv foto dyzajn podzim2014Prodejní výstava autorské tvorby - móda, šperky, doplňky, hudba, přátelská atmosféra a více jak 300 designérů. To vše jste mohli okusit 13. a 14. září na Piazzetě Národního divadla. Další edice – „Zimní Dyzajn Márket“ se uskuteční 13. - 14. prosince na stejném místě. Těšíme se na Vaši návštěvu.
29.09.2014 – Pozvánka na poslední  závod sezóny RC „The Grand Finale“ v Třemošné
thumb 6-rc-the-grand-finale-sNádherné šotolinové tratě střídající širokou šotolinu umožňující jízdu bokem s úzkými cestičkami v rozlehlém areálu Sokola Třemošná. Délky rychlostních zkoušek 4 - 8 minut. Technická trať s různou náročností, driftovacím hřištěm na z 90% písčito-hlinité šotolině, 7% trávě a 3% asfaltu."  To vše Vás čeká 4. 10. v rámci posledního závodu sezóny 2014 RC Rally. Více informací najdete zde.

 
27.08.2014 – Závod o Mistra ČR v kategorii 2wd s poháněnou jednou nápravou
thumb 4-rc-svetla-rally-2wd-sO uplynulé sobotě 23. 8. 2014 se uskutečnil jediný závod o Mistra ČR v kategorii 2wd s poháněnou jednou nápravou. Na start se postavilo 23 závodníků z celé České republiky. Na startu bohužel chyběl Filip Strahal, a tak musel naše barvy hájit Honza Brich a Petr Strahal. Honzovi se ráno dařilo držet pódiové příčky, ale postupem času se jiskra vytrácela a obsadil konečné 5. místo. Petr zajel svůj standart a obsadil 17. příčku. Tento závod pro nás byl velkým testem na příští rok. Konkurence jde hodně dopředu a naše modely už přestávají stačit. Na všechny se na Vás již těšíme při posledním závodě letošní sezony v Třemošné u Plzně, který se uskuteční 4. října 2014.
14.08.2014 – Pozvánka na závod RC Rally 2WD ve Světlé nad Sázavou
thumb 4-rc-svetla-rally-2wd-sPřevážně asfaltové chodníčky dopravního hřiště u základní školy ve Světlé nad Sázavou budou hostit jediný závod o Mistra ČR 2WD. Závod se uskuteční v sobotu 23.08.2014. Délky rychlostních zkoušek v rozmezí 4 - 5 minut řádně prověří každého účastníka. Více informací najdete zde.

 
 
14.07.2014 – Pozvánka na čtvrtý závod Mistrovství ČR v RC Rally
thumb 1-tour-de-vyskov-s5. – 6. července jsme se s autíčky na elektrický pohon zúčastnili šampionátu Rally Brno na tratích ve Vyškově, kde se pojede za týden také závod MČR. Filip Strahal obsadil 7. místo a Jan Brich dokonce místo první. Doufáme, že se nám bude dařit stejně tak i za týden. Čtvrtý závod sezóny 2014 proběhne na tratích rychlostních zkoušek kombinují rychlý, technický asfalt a uklouzanou širokou šotolinu umožňující jízdu dveřmi napřed. 19. července se budeme těšit ve Vyškově. Více informací najdete zde.

27.06.2014 Právě vyšel nový „REMA Zpravodaj“
thumb ZpravodajV novém čísle se dozvíte spoustu zajímavých informací o recyklaci elektrozařízení, baterií a solárních panelů. Představíme novinky, které se udály v našich projektech a můžete si také zasoutěžit. Červnové vydání najdete zde. Přejeme příjemné čtení!
 
 
 
12.06.2014 – Rodinné dny v našich „Zelených firmách“
thumb logo ZF FINAL uvod obrO víkendu 7. a 8. 6. 2014 jsme se zúčastnili rodinného dne pro zaměstnance Zelených firemTPCA a DENSO MANUFACTURING CZECH s.r.o. Součástí bohatého programu byl sběr již nefunkčních elektrozařízení a také ekologický workshop Trash Made, kde si mohli návštěvníci vyzkoušet i vlastnoruční výrobu originálních předmětů z připravených částí elektroodpadu.
Děti si mohli prověřit své znalosti v třídění a připraveny byly také kvízy a rébusy na téma recyklace elektroodpadu a baterií. Oba dny nám vyšlo krásné počasí a byla to tak příjemně strávená odpoledne pro děti i dospělé.
05.06.2014 – Třetí závod Mistrovství České republiky v RC Rally 1:10 elektro 2014
thumb uv fot 2014 3V sobotu 31. května se konal již třetí závod Mistrovství České republiky na krásných tratích v Hrádku nad Nisou. Účastníky přivítalo krásné letní počasí s teplotami nad 20 stupňů. Na startu nechyběl ani náš tým v sestavě Honza, Filip a Petr.
Již od počátku ukazoval post týmové jedničky Honza, který se pohyboval na konci první desítky. Filip pomalu, ale jistě začíná ukazovat své zkušenosti a jeho forma má vzestupnou tendenci. Po závěrečné RZ9 mu patřila 13. příčka. Honza v poslední RZtě poskočil na krásné 7. místo, které mu patří i celkově v šampionátu. V týmovém hodnocení jsme získali 5. místo a celkově nám náleží 6. příčka. V příštím závodu se podíváme do Vyškova, do té doby na viděnou!
02.06.2014 – Vyhodnocení sběrové akce Buď líný v městské části Praha 10
thumb logoMěstská část Praha 10 v termínu od 17. 3. – 31. 3. 2014 opakovala podruhé sběrovou akci elektroodpadu a baterií, celkem bylo díky projektu Buď líný vysbíráno 18 500 kg spotřebičů. Nejvíce byly odevzdávány velké domácí spotřebiče, lednice a televizory. Oproti podzimnímu sběru se vysbíralo 3 krát větší množství.
Neexistence vhodných metod a ochranných opatření recyklace elektroodpadu může mít za následek toxické emise do ovzduší, vody a půdy, které představují závažná zdravotní a environmentální rizika. Naopak recyklací elektroodpadu a baterií dochází k úspoře cenných materiálů a velmi často i k úspoře energie, která je potřeba pro získání těchto materiálů z primárních zdrojů.
V dnešní době je velmi oblíbeným měřítkem pro vyjádření celkové úspory takzvaný přepočet na ekvivalent CO2. Tento ukazatel je jednotícím prvkem, který umožňuje srovnání jinak obtížně porovnatelných negativních vlivů na životní prostředí.
Recyklací vybraného materiálu se za necelý měsíc v městské části Praha 10 ušetřilo 17 383 kg CO2 ekv., což pro představu odpovídá například najetým 108 650 km malým benzinovým autem (do obsahu 1.4 l motoru) a v průměru 5 rokům provozu malého auta.
Velmi dobrý výsledek v rámci ochrany životního prostředí! Zároveň doufáme, že i nadále bude projekt www.budliny.cz využíván k recyklaci vysloužilých elektrospotřebičů včetně baterií.

19.05.2014 – Pozvánka na třetí závod Mistrovství ČR v RC Rally
thumb 5-rc-rally-luzicke-hory-sTřetí závod sezóny 2014 se uskuteční 31. května v Hrádku nad Nisou. Krásné šotolinové pasáže, náročné traverzy strání nad jezírkem, hrubý asfalt se spoustou nečistot. To vše a možná ještě víc vás čeká na RC Rally Lužické hory. Více informací najdete zde.
 
 
 
05.05.2014 Svoz elektroodpadu a baterií v Kynšperku nad Ohří
thumb Plakat na sberovou akci pro KynsperkMěsto Kynšperk nad Ohří a REMA Systém připravili pro občany svoz elektroodpadu a baterií v rámci projektu Buď líný. Občané mohou v termínu 5. 5. – 16. 5. 2014 objednávat zdarma odvoz vysloužilých zařízení přímo z domácností. V rámci objednávky bude dle individuální domluvy vybrán termín samotného svozu. K založení objednávky postačí pouze 25 kg, což odpovídá například jedné televizi.

05.05.2014 – Den Země na sídlišti Písnice
thumb uvodni foto PisniceInformačně vzdělávací akce pro veřejnost na téma ochrana životního prostředí, odpady a udržitelná spotřeba se uskutečnila 28. 4. 2014 na sídlišti Písnice. Více než 450 dětí se tak mohlo ve stánku REMA Systém a REMA Battery soutěžní formou dozvědět o důležitosti recyklace elektroodpadu. Děkujeme všem za účast.
28.04.2014 - Druhý závod Mistrovství České republiky v RC Rally 1:10 elektro 2014
thumb uv fot 2014 2Druhý závod letošní sezony se odehrál 19. dubna na šotolinových tratích ve Dvoře Králové nad Labem. Tým se do místa sjel v plném obsazení -  Honza, Filip a Petr. Na startovním roštu se sešla celá špička z České Republiky a startovní listina čítala 36 jmen.
Za krásných slunečných podmínek vybojoval Honza krásné 7. místo, Filip se umístil na 16. místě a Petr obsadil 25. místo. V týmech jsme dokázali obsadit slušné 6. místo za konkurenčním Five teamem! Další závod startuje 31. května v Hrádku nad Nisou.
28.04.2014 - Výstava o životním prostředí v Kolíně
thumb uvodni foto kolin23. 4. 2014 jsme se zúčastnily již 7. ročníku Výstavy o životním prostředí v Městském společenském domě v Kolíně. Pro děti byla připravena stanoviště, která děti i dospělé vtáhla soutěžní formou do problematiky životního prostředí. Ve stanovišti REMA Systém a REMA Battery bylo možné zahrát si soutěž ve třídění odpadu, pexeso či vybarvit omalovánky zaměřené na tématiku recyklace elektroodpadu a baterií. Účast děti byla opravdu hojná a celá výstava velmi vydařená, děkujeme všem za účast.
15.04.2014 – Výkazy výrobců/dovozců baterií a akumulátorů zadaných před datem 1. 4. 2014 jsou nyní systémově odděleny
thumb Vykazovani„Historické“ výkazy, tj. ty, které byly zadány před datem 1. 4. 2014, jsou od tohoto data systémové odděleny. Naleznete je na stránkách www.remadata.cz kliknutím na šedý banner. Novou metodiku pro výkaznictví naleznete zde. V případě jakýchkoliv dotazů neváhejte kontaktovat Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
 
08.04.2014 – Pozvánka na druhý závod Mistrovství ČR v RC Rally
thumb 2-rc-rally-safari-sDruhý závod sezóny 2014 se uskuteční 19. dubna ve Dvoře Králové nad Labem. Široké šotolinové cesty s několika úzkými místy vyžadující přesnost a spousta divoké zvěře kolem trati. Těšíme se na Vaši návštěvu. Více informací najdete zde.

 
 
31.03.2014 - Roční hlášení
paragrafPodali jsme Roční hlášení na Ministerstvo životního prostředí za rok 2013. Hlášení bylo podáno za všechny výrobce sdružené v rámci REMA Battery, v souladu s §37h odst. 2) zákona č. 185/2001 Sb., o odpadech.
 
 
 
17.02.2014 - První závod Mistrovství České republiky v RC Rally 1:10 elektro 2014
thumb uv fot 2014 1První závod sezóny 2014 se uskutečnil 8. února v Napajedlech nedaleko Zlína. Startovní listina čítala 32 závodníků. Naši reprezentanti Honza Brich a Petr Strahal obsadili v týmech 7. místo. Podívejte se na krátké video nebo si přečtěte zajímavou reportáž Honzy Bricha. Další závod startuje 19. dubna na krásných tratích nedaleko Zoo ve Dvoře Králové.
10.02.2014 - Pozor na nelegální výkupy a předávání vysloužilých elektrozařízení neoprávněným osobám
paragrafV souladu s platnou legislativou (zákon č. 185/2001 Sb., o odpadech) smějí být elektroodpady předávány pouze oprávněné osobě - zpracovateli elektroodpadů, nebo na tzv. místa zpětného odběru či odděleného sběru zřízená kolektivním systémem.
I když máte smlouvu například s kolektivním systémem, ověřte si, zdali nedochází k porušování legislativy na nižších organizačních stupních řízení ve vaší společnosti.
Poslední dobou dochází ze strany právnických osob čím dál častěji k porušování těchto legislativních povinností - především dochází k nelegálním výkupům vysloužilých elektrozařízení od právnických osob nebo k předávání elektrozařízení neoprávněným osobám.
Tuto skutečnost dokumentuje aktuální zjištění České inspekce životního prostředí. Soukromému subjektu byla uložena pokuta ve výši 150 tisíc za neoprávněné převzetí elektroodpadů.
S využitím zdroje: Simona Cigánková, 2014, České inspekce životního prostředí- Aktuality [online].[cit. 7. 1. 2014]. http://www.cizp.cz/3701_Pokuta-za-nelegalni-vykup-a-organizaci-sberu-elektroodpadu.
 
06.01.2014 - Aktualizovaná směrnice Evropského parlamentu a Rady 2013/56/EU
paragrafNová směrnice se týká především ukončení dvou výjimek umožňovaných Směrnicí Evropského parlamentu a Rady 2006/66/ES. Výjimka pro přenosné baterie a akumulátory určené k použití do bezšňůrových elektrických nástrojů a výjimka pro knoflíkové články s obsahem rtuti nepřesahujícím 2 % hmotnosti. Dále došlo ke změnám článků 11 (návrhů zařízení výrobci) a 17 (registrace výrobců v členských státech). Kompletní dokument ZDE.
 
 
03.01.2014 - Povánoční úklid
thumb znackaNevíte kam po Vánocích s vysloužilými bateriemi či elektrospotřebiči? Přímo z domácností a zdarma Vám vše odvezeme díky projektu Buď líný.

 
 
 
16.12.2013 - PF 2014
thumb PF2014Vážení zákazníci,
REMA Battery bude od 23.12.2013 do 1.1.2014 mimo provoz.
Budeme se těšit 2.1.2014.
 
 
 
04.12.2013 - RC Rally zná letošní vítěze šampionátu
thumb uv foto RC 6V Sosnové u České Lípy proběhlo 23. 11. 2013 vyhlášení nejlepších závodníků šampionátu MČR RC Rally elektro 1:10. Naši závodníci získali celkové 3. místo v hodnocení týmů. V celkovém pořadí obsadil 5. příčku Jan Brich (3. místo v kategorii do 40 let) a na 10. místě byl Filip Strahal. V jediném závodě o Mistra ČR v modelech poháněných jednou nápravou byl klasifikován nejlépe Jan Brich na 3. místě a záda mu jistil jeho týmový kolega Filip Strahal.
„Celá sezóna přinášela výsledky jako na houpačce. První závod se ubíral tím správným směrem, kde jsem získal výborné 4. místo, ale následující závody ukázaly rezervu a nezkušenost s daným závodním prostředím. I tak lze tuto sezonu hodnotit kladně, jelikož jsem obhájil 5. místo z ročníku 2013 a nezbývá nic jiného než se dívat na ročník 2014, kde bude možnost usilovat o vylepšení stávajícího maxima,“ dodal Jan Brich.
27.11.2013 - Svoz elektroodpadu a baterií v městské části Praha 10
thumb Plakat na sberovou akci pro Prahu 10Městská část Praha 10 a REMA Systém připravili pro občany svoz elektroodpadu a baterií v rámci projektu Buď líný. Občané mohou v termínu 25. 11. – 13. 12. 2013 objednávat zdarma odvoz vysloužilých zařízení přímo z domácností. V rámci objednávky bude dle individuální domluvy vybrán termín samotného svozu. K založení objednávky postačí pouze 25 kg, což odpovídá například jedné televizi.
18.11.2013 - Vyhlášení seriálu Mistrovství České republiky RC Rally elektro 1:10
thumb uvod rcrally vyhlaseniPřijměte pozvánku na slavnostní vyhlášení seriálu Mistrovství České republiky RC rally elektro 1:10, které se uskuteční v sobotu 23.11.2013 od 18:00 hodin na autodromu v Sosnové u České Lípy. Vyhlášení je součástí tradičního Setkání mistrů (aut 1:1). Více informací najdete zde.

 
 
28.10.2013 - Seminář Zelené firmy 2013
thumb uvodni seminarZF2013Dne 17. 10. 2013 proběhl čtvrtý ročník „Semináře nejen pro Zelené firmy" s tématem Vývojové trendy v oblasti vysloužilých elektrozařízení a odpadového hospodářství. Čtvrtý ročník se konal poprvé na Moravě, na Ústavu zemědělské, potravinářské a environmentální techniky Agronomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně. Plný sál se 60 účastníky vyslechl 8 přednášek, včetně komentované prohlídky speciálních laboratoří univerzity. Více informací zde.
 
18.10.2013 – Designblok'13
thumb uvodni foto designTrash Made letos již po páté představil novinky na Designbloku. Na mezinárodní přehlídce současného designu se objevila nová kolekce „Shiny“ inspirovaná tvarem dešťových kapek. Unikátní šperky byly vytvořeny z pevných disků, vyjmutých ze serverů a počítačových pamětí. Inovace se dočkala také kolekce "Čaro" tvořená fóliemi z LCD monitorů. Ústředním tématem expozice bylo propojení přírodních motivů s technickými materiály. Zahalení celé instalace do kokonu symbolizovalo nový život – nový život pro staré elektropřístoje. Trash Made se prezentoval v Kafkově domě, v místnosti č. 128
11.10.2013 Pátý závod Mistrovství České republiky v RC Rally 1:10 elektro
thumb DSC 0042Závod se konal za krásného počasí v zámeckém parku Hluboká. Celkově naši závodníci v teamech obsadili 3. příčku. V jednotlivcích skončili na 8., 17 a 19. místě. Celkové hodnocení po 5 závodech: 5. J. Brich (4wd), 10. F. Strahal (4wd), 18. P. Strahal (4wd).
23.09.2013 - Seminář nejen pro Zelené firmy ´13
thumb Seminar 2013Přihlašování na "Seminář nejen pro Zelené firmy" OTEVŘENO. Osm zajímavých přednášek na téma
"Vývojové trendy  v oblasti vysloužilých elektrozařízení a odpadového hospodářství" bude prezentováno 17.10.2013 v Brně na Mendelově univerzite. PODROBNOSTI NALEZNETE ZDE.
 
 

 09.09.2013 - Čtvrtý závod Mistrovství České republiky v RC Rally 1:10 elektro
thumb uv foto RC 4Předposlední závod sezóny byl vypsaný pro hlavní kategorii – 4wd. Uskutečnil se 24.9.2013 v ZŠ Štípa poblíž Zlína. Převažující asfalt byl doplněn krásnými šotolinovými úseky, ale i velmi kluzkým povrchem tartanového hřiště. Jan Brich skončil na 6. místě, Filip Strahal na 14. místě. V týmech scházel jediný bod na obsazení třetí příčky.
5. října se na Vás budeme těšit v Hluboké nad Vltavou!
21.08.2013 – Možnosti svozu elektrozařízení a baterií
thumb Moznosti svozu ez a batPro usnadnění objednávky svozu elektrozařízení a baterií jsme pro Vás připravili přehledné schéma. Více informací o typech svozu, o tom co patří a nepatří do sběrného boxu všech Zelených projektů, postupu objednávky a další užitečné rady najdete zde.

 
 
31.07.2013 - Třetí závod Mistrovství České republiky v RC Rally 1:10 elektro
thumb uv foto RC 3V pořadí třetí závod, pořádaný 20.7.2013 ve Vyškově, navázal na úspěšnou sezónu a Fabie REMA Battery a REMA Systém Jana Bricha a Filipa a Petra Strahalových obsadily třetí příčku. Krátké video z tratě, kde se střídaly šotolinové pasáže, umožňující jízdu dveřmi napřed a asfaltové technické pasáže najdete zde. Další závod RC Rally se uskutečnil 27.7.2013 v Táboře, ten byl však naplánován pouze pro účastníky dvoukolek, kde byl také následně vyhlášen vítěz Mistrovství ČR 2WD.
17.07.2013 – Pozvánka na závod RC Rally v Táboře
thumb Fabia WRCRádi bychom Vás pozvali na další závod sezóny, který se uskuteční v sobotu 27.7.2013 v Táboře. Tentokrát budou závodní autíčka poháněna přední nápravou. Zástupcům REMA Battery přejeme opět hodně štěstí! Upoutávku najdete zde.
 
 
 
01.07.2013 – Právě vyšel nový „REMA Zpravodaj“
thumb ZpravodajV novém čísle se dozvíte spoustu zajímavých informací o recyklaci elektrozařízení, baterií a solárních panelů. Představíme novinky, které se udály v našich projektech a můžete si také zasoutěžit o manžetové knoflíčky z kolekce Trash Made. Červnové vydání najdete zde. Přejeme příjemné čtení!
 
 
24.06.2013 - Druhý závod Mistrovství České republiky v RC Rally 1:10 elektro
thumb uvodni foto15. 6. 2013 se uskutečnil druhý závod letošní sezóny modelů autíček na autodromu v Sosnové, který se odehrával za krásného počasí. Tentokrát soutěžilo 27 vozů včetně zástupců REMA Systém a REMA Battery. HFP LOUDA Rally Team si udržel průběžnou třetí příčku. Fotodokumentaci ze závodu najdete zde
thumb IMG 1128thumb IMG 1129thumb IMG 1134thumb IMG 1139thumb IMG 1158thumb IMG 1167
 
12.06.2013 -  Pozvánka na druhý závod sezóny MČR RC Rally 1:10 elektro
thumb uvod fotkaRádi bychom Vás pozvali na druhý závod sezony 2013, který se uskuteční v sobotu 15. 6. v Sosnové u České Lípy. Start závodu proběhne v 10:00 hodin. K dispozici bude opět sběrné místo pro odevzdání baterií a drobných vysloužilých elektrozařízení. Zástupcům REMA Battery držíme palce. Videoupoutávku najdete zde.
 
24.05.2013 -  První závod Mistrovství České republiky v RC Rally 1:10 elektro

thumb uvodni fotka11. 5. 2013 se uskutečnil první závod letošní sezóny modelů autíček v pražských Petrovicích. Na startovní listině se objevilo 29 jmen, mezi kterými nechyběli ani Honza Brich a Filip a Petr Strahalovi – zástupci REMA Systém a REMA Battery. Jejich HFP LOUDA Rally Team vybojoval třetí místo. První závod se tak i přes nepříznivé počasí vydařil.

thumb IMG 0985thumb IMG 0988thumb IMG 1003thumb IMG 1009

thumb IMG 1023thumb IMG 1060thumb rema vsicithumb tymy petrovice

06.05.2013 - Výsledky sběru elektroodpadu a baterií v Řepích

thumb uvod fotkaBěhem sběrové akce elektroodpadu a baterií, která se konala v dubnu 2013, bylo vysbíráno přes 167 kusů elektrozařízení v celkové váze 6 063 kg. Sběrná místa se nacházela hned v několika lokalitách městské části Praha 17 – Řepy. Recyklací materiálu obsaženého v odevzdaných elektrozařízeních a bateriích se ušetřilo 2 569 kg CO2 ekvivalent, to odpovídá například 17 690 ujetých km malým benzinovým autem (do obsahu 1,3 l motoru). CO2 ekvivalent je míra používaná pro srovnání emisí různých skleníkových plynů založená na jejich potenciálu pro globální oteplování.

thumb 1thumb 2thumb 3thumb 4

30.04.2013 - Výstava o životním prostředí v Kolíně

thumb uvodni obrazek24. 4. 2013 jsme se zúčastnily již 6. ročníku Výstavy o životním prostředí v Městském společenském domě v Kolíně. Pro děti byla připravena stanoviště, která děti i dospělé vtáhla soutěžní formou do problematiky životního prostředí. Ve stanovišti REMA Systém a REMA Battery bylo možné zahrát si soutěž ve třídění odpadu, pexeso či vybarvit omalovánky zaměřené na tématiku recyklace elektroodpadu a baterií. Účast děti byla opravdu hojná a celá výstava velmi vydařená, děkujeme všem za účast.

thumb DSC 0223thumb DSC 0228thumb DSC 0230thumb DSC 0232

thumb DSC 0234thumb DSC 0240thumb DSC 0245thumb DSC 0247

28.03.2013 - Roční hlášení

paragrafPodali jsme Roční hlášení na Ministerstvo životního prostředí za rok 2012.
Hlášení bylo podáno za všechny výrobce sdružené v rámci REMA Battery, v souladu s §37h odst. 2) zákona č. 185/2001 Sb., o odpadech.
 
 
 
15.02.2013 - Zahájení činnosti společnosti REMA PV Systém
 
thumb Logo PV REMA PV Systém nabízí výrobcům/dovozcům solárních panelů a provozovatelům fotovoltaických elektráren kompletní řešení jejich zákonných povinností, které nově od 1. 1. 2013 ukládá novela zákona o odpadech č. 185/2001 Sb. o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů.
REMA PV Systém je neziskově hospodařící akciová společnost, která vznikla pro splnění povinností daných novelou zákona o odpadech v roce 2012. Vznik REMA PV Systému je logickým vyústěním aktivit společností REMA Systém a REMA Battery, zabývajících se zpětným odběrem vyřazených elektrozařízení a baterií.
 
08.02.2013 - Účast na odborném semináři Českého spolku pro péči o životní prostředí
 
thumb uvodni fotkaSpolečnost REMA Systém a REMA Battery se zúčastnila odborného semináře „Nakládání s odpady (včetně kuchyňských) ze zdravotnických zařízení a ze zařízení sociální péče“, který se konal 7. února 2013 ve Státním zdravotním ústavu v Praze. Svojí přednáškou přispěla ke zvýšení povědomí o zpětném odběru elektrozařízení a baterií a zároveň nabídla konkrétní varianty případné spolupráce.
thumb 1thumb 2thumb 3thumb 4
 
31.01.2013 - Spolupráce se závodníky RC Rally bude pokračovat i v tomto roce
 
thumb IMG 2231Oblíbené závody autíček na elektrické ovládání s reprezentanty REMA Battery bude možno spatřit také letos na Mistrovství České republiky. První závod sezóny se bude konat v květnu 2013. Více informací o závodech najdete zde.
 
 
21.12.2012 - PF 2013
 
thumb PF2013REMA Battery bude od 22.12.2012 do 1.1.2013 mimo provoz.
Budeme se těšit 2.1.2013.
 
30.10.2012 - Rozšíření sběrné sítě
 
thumb hostivar logoSpolečnost BARVY A LAKY HOSTIVAŘ, a.s. nově nabízí možnost sbírat baterie a akumulátory ve svých 34 pobočkách po celé ČR. Možnost kde zakoupit, ale i odevzdat malé „vysloužilce“ naleznete zde.
24.05.2012 - Druhý závod Mistrovství České republiky v RC Rally 1:10 elektro
 
img_2954Druhá soutěž pětidílného celorepublikového „mistráku“ se odehrála v Čisté u Mladé Boleslavi. V této zajímavé lokalitě se za přívětivého počasí v sobotu 19. května sešlo celkem 48 soutěžících, mezi nimiž opět nechyběli ani zástupci REMA Battery a REMA Systém.

img 3026img 3027img 3029img 3054img 3058img 3489

02.05.2012 - Třetí ročník Mistrovství České republiky v RC Rally 1:10 elektro
 
thumb DSC07233V sobotu 28.4.2012 se uskutečnil v Galerii Butovice první závod sezony 2012 Mistrovství České republiky v RC Rally 1:10 elektro. Zúčastnilo se přes 50 závodníků z celé ČR, mezi nimi i zástupci REMA Systém a REMA Battery. Náš reprezentant Honza Brich se umístil na 2. místě ve své kategorii a na 5. místě celkově. Více informací zde.

thumb DSC07233thumb DSC07281thumb IMG 2199thumb IMG 2495

06.04.2012 - Roční hlášení
 
paragrafPodali jsme Roční hlášení na Ministerstvo životního prostředí za rok 2011. Hlášení bylo podáno za všechny výrobce sdružené v rámci REMA Systému, v souladu s §37h odst. 2) zákona č. 185/2001 Sb., o odpadech.
 
 
29.02.2012 - Zábavné recyklační dopoledne
thumb DSC07008

Zástupci společnosti REMA Battery a REMA Systém uspořádali pro děti z mateřské školky Kvítek v Černošicích zábavné recyklační dopoledne. Děti se dozvěděly mnoho nových informací o recyklaci baterií a elektroodpadu, zahrály si spoustu interaktivních her a nakonec si i zasoutěžily v hodu baterií do recyklačního boxu.

thumb DSC06975thumb DSC06963thumb DSC06988thumb DSC06999thumb DSC07000

13.02.2012 - REMA se zúčastní Mezinárodní konference
 
Mezinárodní konference věnovaná Průmyslové ekologii se uskuteční 20. – 23. března 2012. Konference se za REMA Systém s přednáškou ANALÝZA CELKOVÉ ŽIVOTNOSTI MOBILNÍCH TELEFONŮ: ODHAD VZNIKU ODPADU V ČR V LETECH 1995- 2020 zúčastní Miloš Polák. Více informací zde.